مشاور سرمایه گذاری و تامین مالی

یکی از نکات مهم برای ایجاد و توسعه پروژه‌های سرمایه‌گذاری در کشور ، تامین مالی پروژه‌ها است…

یکی از نکات مهم و اساسی برای ایجاد و توسعه پروژه‌های سرمایه‌گذاری در ایران، مشاور سرمایه گذاری و تامین مالی پروژه‌ها است.

عدم ثبات در قوانین و رویه‌ها و عدم شفافیت‌ باعث شده پروژه‌های متعددی با مشکل تامین مالی مواجه شوند‌. لذا بسیاری از سرمایه‌گذاران با مصرف کل منابع موجود ، ضمن از بین بردن سرمایه نقدی موفق به اخذ تسهیلات نمی‌شوند و عملا به پروژه‌های نیمه‌تمام مبدل می‌شوند. لذا به سرمایه‌گذاران پیشنهاد می‌شود در مراحل اولیه برنامه‌ریزی یک پروژه، فرآیند تامین مالی را جدی گرفته و اطلاعات خود را در این خصوص بررسی نمایند چون گاهی اوقات  هزینه کردن در یک پروژه باعث ایجاد مزیت در تامین مالی نمی‌شود یا حتی المقدور استفاده بهینه و حداکثری از تسهیلات بانکی را از بین می‌برد.

مقررات سیستم بانکی برای مشارکت بانکی فرآیند  و چارچوب‌ مشخصی دارد و اگر سرمایه‌گذار براساس مقررات و رویه ها  هزینه کند می‌تواند از منابع محدود خود به بهترین نحو بهره ببرد.

شرکت نوین گستر الموت با دارا بودن مشاوران برجسته و مسلط بر اصول اجرایی  تأمین مالی در بازار سرمایه ایران در قالب بخشی از خدمات مشاوره سرمایه‌گذاری،  به ارائه خدمات مشاوره تأمین مالی که شرح خدمات آن در زیر آورده شده است اقدام مینماید.

نقش سازنده شرکت های مشاور در نحوه تصمیم گیری برای سرمایه گذاری

در گذشته‌ در كشور ما، شيوه برخورد با هر پروژه و يا هر سرمایه گذاری جديد، تمركز بر امكان‌پذيري فني و مسایل تكنولوژيكي آن بود و بسياري از طرح‌ها يا پروژه‌ها بدون انجام بررسي‌ها، ارزيابي‌ها و مطالعات امكان‌سنجي اقتصادي و اجتماعي آغاز می گردید.

به همين دليل تعداد قابل توجهي از پروژه‌هاي بزرگ با افزايش هزينه و طولاني شدن زمان اجرا و پيامدهاي فراوان ناشي از آنها، به اهداف تعيين شده دست پیدا نکرده و  با شكست روبرو مي‌شدند. اما اينك با گذشت زمان و تاثيرپذيري سرمايه‌‌هاي اقتصادي ، فنی و انساني كشور از نتايج نامناسب به كارگيري شيوه‌ های ذکر شده و با پي‌گيري‌هاي مصرانه شركت‌ها و سازمان‌هايي كه ضرورت وجود چنين مطالعاتي را درك كرده بودند، استفاده از مشاوره‌هاي اقتصادي و سرمايه‌گذاري و انجام مطالعات پیش امکان سنجی و امكان‌سنجي و حصول اطمينان از نتایج اجرا و پياده‌سازي طرح‌هاي مختلف پيش از انجام سرمايه‌گذاري‌ها، براي تمام سرمايه‌گذاران امري ضروري است.

لذا براي آغاز هر پروژه سرمايه‌گذاري و يا طرح، موضوعی که پيش از همه بايد مورد نظر باشد انجام آنالیزها و بررسي‌هاي دقيق و يا به عبارت ديگر امكان‌سنجي پروژه یا طرح است. با استفاده از مطالعات و ارزيابي‌هاي اقتصادي و امكان‌سنجي مي‌توان با نگاهي جامع به منابع موجود و برنامه‌ريزي براي تخصيص بهينه آنها، به نتايج مورد انتظار از اجراي طرح دست يافت.

یکی از نکات مهم که در استفاده از خدمات مشاوره‌ای در زمینه طرح های اقتصادی و سرمایه‌گذاری وجود دارد کاهش ریسک در فرآیند اجرای یک پروژه اقتصادی است. همان‌طور که امی دانیم سرمایه‌گذاری در پروژه های مختلف همواره در انتخاب بین ریسک و بازده خلاصه می‌شود بنابراین کاهش ریسک یکی از  عامل موثر در موفقیت پروذه های سرمایه‌گذاری می باشد.

نقش شرکت‌های مشاوره‌ای در اجرای موفق پروژه‌های اقتصادی بر کسی پوشیده نیست لذا طرح‌های اقتصادی باید قابلیت دفاع در تریبون عمومی را داشته باشند. لذا استفاده از قابلیت‌های بالقوه این شرکت‌ها در کاهش ریسک سرمایه‌گذاری بسیار تاثیر گذار خواهد بود .

توسط |۱۳۹۸-۸-۱۰ ۱۳:۱۸:۱۲ +۰۰:۰۰۱۵ام تیر, ۱۳۹۶|طرح توجیهی, مالی, مالیات|یک دیدگاه

یک دیدگاه

  1. sajad2k2 ۱۷/۰۷/۱۳۹۸ در ۹:۴۱ ق.ظ پاسخ

    بسیار عالی

دیدگاه خود را بنویسید