ارزیابی طرح توجیهی (امکان سنجی)

 

سرمایه‌گذاران‌، کارافرینان‌، شرکت‌های هولدینگ و تامین‌کنندگان مالی همواره با فرصت‌ها و طرح‌ها‌ی مختلفی برای سرمایه‌گذاری و کسب سود روبه‌رو هستند.

 

ارزیابی طرح توجیهی ( امکان سنجی ) :

سرمایه‌گذاران‌، کارافرینان‌، شرکت‌های هولدینگ و تامین‌کنندگان مالی همواره با فرصت‌ها و طرح‌ها‌ی مختلفی برای سرمایه‌گذاری و کسب سود روبه‌رو هستند. این طرح‌ها ا‌ز جهت‌های مختلف بازدهی، ریسک‌، حجم سرمایه‌گذاری اولیه و دیگر پارامترهای مهم متفاوت‌اند و سرمایه‌گذار باید با توان تحلیلی مناسب بتواند ابعاد مختلف طرح را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد و طرح های مختلف را با یکدیگر مقایسه نماید.

آیا طرح نوشته شده جامع است و همه ابعاد پروژه را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است؟

آیا اعداد ورودی و پایه پروژه درست هستند؟

آیا در تجزیه و تحلیل از روش‌ها و متدلوژی‌های درستی استفاده شده است؟

آیا به ابعاد مختلف پروژه مطالعه بازار‌، بخش فنی و بخش مالی به میزان لازم توجه شده است‌؟

آیا اعداد و ارقام موجود در بخش مالی با اعداد و ارقام ظرفیت بخش بازار و اعداد و ارقام بخش فنی (احجام) ارتباط دقیق و درستی دارند؟

آیا شاخص‌های اقتصادی طرح نظیر نرخ بازده داخلی IRR، ارزش فعلی پروژه سرمایه‌گذاری NPV‌، شاخص سودآوری طرح CPI  پس از دریافت دقیق دادهها و آنالیز درست محاسبه شده‌اند؟

پاسخ به این سوالات مستلزم اشراف کامل به بخش‌های مختلف طرح‌توجیهی و تجربه کافی در این زمینه است‌. شرکت نوین گستر الموت با توجه به تخصص‌، توانایی‌ها و تجربه علمی و اجرایی کادر فنی خود آمادگی دارد تا خدمات ارزیابی طرح‌های توجیهی فنی – اقتصادی را در اختیار متقاضیان و سرمایه‌گذاران قرار دهد.

 

توسط |۱۳۹۸-۹-۲۲ ۱۰:۵۱:۳۹ +۰۰:۰۰۱۲ام تیر, ۱۳۹۶|دستاوردها, دولت و حکومت, مالی|۳ دیدگاه

۳ دیدگاه

  1. […] تسهیلات بانکی از بانک‌های داخلی و  خارجی –    ارائه ایده‌های جدید برای سرمایه‌گذاران در حوزه های صنع… –    مشاوره و همکاری در نحوه نگارش و تدوین […]

  2. […] تسهیلات بانکی از بانک‌های داخلی و  خارجی –    ارائه ایده‌های جدید برای سرمایه‌گذاران در حوزه های صنع… –    مشاوره و همکاری در نحوه نگارش و تدوین […]

  3. […] ارائه ایده‌های جدید برای سرمایه‌گذاران در حوزه های صنع… […]

دیدگاه خود را بنویسید